• Rihapet debati për planin e ndihmës për Greqinë. Për kancelaren gjermane Angela Merkel dhe qeverinë gjermane, vlen mareveshja në fuqi arritur nga Athina me BE, FMN dhe Banken Qendrore Europiane, pohon zëdhënësi i Merkel, Steffen Seibert, në një konfernce për …

  • Kandidati republikan për President Mitt Romney thotë se ai nuk ka paguar më pak se 13 për qind të të ardhurave të tij për taksat federale, gjatë 10 viteve të fundit. Duke folur me gazetarët në Karolinën e Jugut, zoti …

  • Një gjykatë në Kiev e dënoi me dy vite heqje lirie ish-ministrin e brendshëm të Ukrainës, Juri Lutsenko. Ai u shpall fajtor për urdhërimin e mbikëqyrjen e paligjshme të të dyshuarve gjatë hetimeve lidhur me helmimin e ish-presedentit, Viktor Jushqenko …

  • NATO tha se nga rrëzimi i helikopterit në jug të Afganistanit, në mesin e 11 të vrarëve, 7 janë ushtarë amerikanë. Përmes një deklarate për media, zëdhënësi i talebanëve Qari Jusuf Ahmadi deklaroi se militantët talebanë e kanë rrëzuar helikopterin …